יישור שיניים פנימי: התקנת גשר פנימי

כל אחד ואחת מאיתנו חולם על שיניים ישרות וחיוך יפה, בכל גיל ובכל מצב. ישנן כמובן דרכים שונות להגעה למטרה הנכספת, אך אם בעבר כאשר צמד הביטויים: יישור שיניים פנימי או גשר פנימי העלה בראשנו תהליך ארוך, מסורבל וכזה הכולל נראות לא אסתטית, הרי שהיום המצב שונה לגמרי. מדובר על אחת השיטות החדשניות והמצליחות ביותר בתחום האורתודנטיה בשנים האחרונות. לפניכם כל מה שתצטרכו לדעת בנושא.

קרדיט תמונה: fxquadro on Freepik

מהו תחום האורתודנטיה?

תחום יישור השיניים הינו תחום התמחות ברפואת שיניים. התחום עוסק ומתרכז בטיפול של פגמים שונים הקשורים לסגירת הפה. זהו תחום חוצה גילים ומגדרים, אנשים רבים בכל גיל ובכל מקום בעולם שואפים לשיניים ישרות ויהיו מוכנים לעשות רבות בשביל חיוך ישר ומלא.

תחום האורתודנטיה מתמודד עם לא מעט קשיים ואתגרים שונים. חלק מאותם קשיים מרכזיים הם למשל סגר של השיניים, מבנה לסתות שאינו תואם, צפיפות השיניים ואתגרים נוספים.

כמובן שלרוב מומלץ להתחיל לדאוג לכך כבר בגיל מוקדם, כלומר החל מגיל 9 בשלב בו רוב שיני החלב יתחלפו, אך גם בגילים מבוגרים יותר ניתן ורצוי לטפל בשיניים, לשפר את המראה שלהן וליישר אותן.

כמובן שיש עוד מספר יתרונות נוספים, מעבר לרמה האסתטית. שיניים ישרות יביאו להעלאת הביטחון העצמי, להרגשה טובה יותר עם הנראות החיצונית וגם למספר יתרונות רפואיים בלתי מבוטלים, כמו ניקוי שיניים קל ונוח יותר, היעדר הצטברות של אבן שן ובהתאם סיכויים מופחתים לדלקות חניכיים, הפחתה בסיכויים לרגישות בשיניים, מניעה של עששת ועוד טיפולי חניכיים מורכבים יותר.

קרדיט תמונה: Freepik

גשר פנימי בשיניים – מה זה אומר ואיזו בעיה זה בא לפתור?

יישור שיניים לינגואלי, היא שיטה שהתפתחה בשנים האחרונות ומטרתה המרכזית כמו בשיטות אחרות בתחום האורתודנטיה היא זהה. היתרון הגדול והמרכזי הוא בכך שהגשר מותקן בשטח הצד הפנימי של השיניים. כלומר, הוא כמעט ולא נראה כלל מבחוץ ואין לו השפעה על המראה החיצוני של השיניים.

אנשים מבוגרים רבים המעוניינים ביישור שיניים, היו מוותרים פעמים רבות על הטיפול בשל הנראות החיצונית הבולטת וחוסר הפרטיות שבעקבותיה.

הוא מספק נותן מענה מושלם לבעיה זו ובכך מתאים פעמים רבות לאנשים מבוגרים שיכולים לפנות לטיפול יישור שיניים בצורה פרטית ואינטימית יותר. כזו שאף לא תפגע בנראות ובאסתטיקה החיצונית.

תהליך יישור שיניים עם גשר פנימי

כידוע, השיניים שלנו מחוברות באמצעות סיבים רבים ודקים לעצם ולחניכיים שלנו בתוך חלל הפה. על מנת להזיז את השיניים שלנו בכדי ליישר אותן, נהיה חייבים לנתק את השיניים מאותם סיבים על ידי הפעלה של כוח מדוד עליהן.

יישומו של גשר פנימי בשיניים, ייתן את המענה מבחינת ניתוק השיניים תחילה מהסיבים, ייצובן במקומן החדש ושמירה עליהן בתקופה בה ירגישו מתנדנדות יותר. בימים הראשונים התחושה שעלולה להופיע היא של אי-נוחות מסוימת וכאבים. אך לאחר מספר ימים ההרגשה משתפרת משמעותית והשיניים מתחזקות. כמו כן, בתקופה זו תדרשו להגיע לביקורים במרפאה לצורך מעקב, הידוק וכיוון מחדש של המיישרים בגשר הפנימי.

קרדיט תמונה: bristekjegor on Freepik

למי יישור שיניים לינגואלי יתאים?

יישור שיניים באמצעות גשר פנימי יתאים בעיקר לכל מי שמעוניין ביישור שיניים בצורה פרטית יותר, או לכל מי שמתבייש או מובך מיישור שיניים חיצוני, כזה הנעשה בשיטות בולטות יותר כמו סמכים מסורתיים.

לרוב, שיטה זו תתאים לאנשים מבוגרים יותר אשר הופעתם החיצונית חשובה להם, או שהייצוגיות משמעותית לחייהם או לעבודתם. אך גם בני נוער מסוימים, יעדיפו לעיתים גשר מוסתר, כזה שבו המיישרים אינם בולטים ומשפיעים בצורה ניכרת על המראה החיצוני שלהם.

מהם היתרונות והחסרונות שביישור שיניים פנימי?

השיטה של יישור שיניים פנימי תתאים לטיפול בכל הבעיות בתחום האורתודנטיה, ואינה שונה בכך משיטות אחרות ומוכרות יותר בתחום יישור השיניים החיצוני. לכן, היתרון הגדול בהתקנתו של גשר פנימי בשיניים, הוא כאמור בפרטיות שהוא מעניק ובחוסר הפגיעה האסתטית.

לעומת זאת, חשוב לדעת שהתהליך הינו מורכב יותר מאשר יישור שיניים חיצוני ולכן מטבע הדברים, הוא גם בדרך כלל יהיה יקר יותר.

חשיבות האיזון בין האסתטיקה לאיכות הפתרון ליישור – על מה לא להתפשר.

יישור שיניים פנימי נותן למעשה מענה מושלם לבעיות של רבים ומהווה בשורה גדולה בתחום האורתודנטיה. האפשרות ליישר את השיניים ועוד לעשות זאת בשקט, בפרטיות ובלי שאף אחד ישים לב – היא לא פחות ממהפכה, ומיתרון גדול ומשמעותי אשר לא עמד לרשותנו בעבר הלא רחוק. בעת שאתם חושבים על יישור שיניים באמצעות גשר פנימי או באמצעות כל שיטה אחרת, אחד הדברים החשובים ביותר, כזה שלא מתפשרים עליו בשום מקרה – הוא לדאוג לקבל את הטיפול רק אצל מומחה ליישור שיניים ולסתות. וודאו שאתם בוחרים במרפאה מקצועית שתעניק לכם את השירות המקצועי והישר ביותר, בדיוק כמו שמגיע לכם ולשיניים שלכם.

כתבות נוספות