השתלות שיניים

השתלת שיניים זהו אחד הטיפולים המהפכניים ביותר שידע תחום רפואת השיניים. מה שכל כך חדשני בו, זו האפשרות לתקן את החיוך גם לאחר עקירה או אובדן שיניים, ולמנוע את הצורך בשיניים תותבות. שתלים בשיניים נחשבים לתחליף מדהים לשיניים הטבעיות, הם מקובעים במקומם, מחוברים לעצם הלסת, ובחירה במרפאת שיניים מקצועית מאפשרת ליהנות ממראה שיניים לגמרי טבעי.

במוריה 100 אנו מומחים בהשתלת שיניים ומחויבים לרמה המקצועית הבלתי מתפשרת כאשר מבצעים כזה טיפול. לכן השתלות שיניים מבוצעות רק על ידי רופאים מומחים שעברו הכשרה מיוחדת, מה שמבטיח לכם את התוצאות המיטביות ביותר!

קרדיט תמונה: freepik

באילו מקרים נזדקק להשתלות שיניים?

שתלים בשיניים מהווים פתרון לסוגים שונים של מצבים – שינים חסרות או פגומות, בעיות אורתודנטיות מלידה, בעיות גנטיות, מחלות חניכיים, ריקבון של זגוגית השן, שחיקת סידן, שבירה וחבלה של מעטפת השן, פגיעה בצוואר השן ועוד.

שתלים בשיניים מציעים פתרון אסתטי וקבוע אשר מאפשר למטופלים להמשיך בשגרת חייהם כרגיל בתום הטיפול וליהנות מכל מה שנהגו לעשות לפני כן – לחייך חיוך גדול, לחוש ביטחון עצמי ולאכול מגוון מזונות, לרבות מזונות קשים!

כיצד מתבצעת השתלת שיניים

התהליך של השתלת שן כולל כמה שלבים. בראש ובראשונה, לפני שמתחילים עם שתל בשיניים יש לבדוק שיש מספיק עצם כדי לבצע את ההשתלה. לאחר צילום והכנת הלסת בעת הצורך, הרופא ישתיל בורג ממתכת, כאשר תפקידו הוא לתמוך בכתר אשר יולבש עליו בשלב הסופי. לאחר החדרת שתל שן, ישנה תקופת המתנה של 3 עד 6 חודשים, במהלכה עצם השן תייצר רקמה סביב השתל ובכך בעצם תקלוט ותטמיע אותו בבסיס הלסת. הרופא ירכיב על השתל כיפת מתכת, עד להתקנת הכתר.

בשלב השני ולאחר תקופת המתנה, אשר במהלכה העצם התאחתה עם השתל, המטופלים יגיעו למרפאה על מנת להחליף את הכיפה שהרופא שם על השתל, בכתר. תחילה הרופא ילביש על השתל כתר זמני, מה שיאפשר לחניכיים להתרגל ולהתרפא. בשלב השלישי והסופי יותקן כתר קבוע. זה קורה לאחר החלמה מלאה של החניכיים.

מהם שיעורי ההצלחה של טיפולי השתלות שיניים?

שיעורי ההצלחה של שתלים דנטליים נחשבים למאוד גבוהים, עם קרוב ל- 95% הצלחה. כמובן בהתאם לתנאים שיכולים להשפיע, כמו שעשוי לקרות אם אתם מעשנים למשל, אז אחוזי ההצלחה עשויים לרדת במידה משמעותית. לכן רופאים ממליצים להיגמל מעישון לפני, במהלך ולאחר טיפול השתלת שיניים. גורמים נוספים שיכולים להשפיע על הצלחת הטיפול הם סכרת לא מטופלת, שתיית אלכוהול, מחלת חניכיים, היגיינת פה לקויה ועוד.

לבסוף, כמובן שגם למקום שבו תבחרו לעבור את הטיפול ישנה השפעה. אצלנו במוריה 100 אתם יכולים להיות שקטים ולדעת שאתם נמצאים בידיים טובות, עם מיטב רופאי השיניים המובילים בתחום! כך שכל השתלה בעלת אחוזי הצלחה מעולים.

קרדיט תמונה: prostooleh on Freepik

השתלת שיניים בהרדמה מלאה או מקומית?

ההליך מתבצע תחת הרדמה מקומית, אולם יכולים להיות מקרים בהם יוחלט על השתלת שיניים בהרדמה מלאה כמו למשל כאשר ישנה חרדה דנטלית או במידה ומדובר בטיפול מורכב אשר דורש גם השתלת עצם. לפני שמתחילים על התהליך, רופא השיניים יסביר לכם על מהלך הטיפול, על האפשרויות שעומדות לרשותכם, הסיכונים האפשריים ועל ההנחיות שיבטיחו שהתהליך יעבור בהצלחה יתרה, כדי לספק לכם מידה גבוהה של שקט נפשי. כך תוכלו לדעת בדיוק למה אתם נכנסים, מה אורכו של התהליך ומה צפוי לכם במהלכו.

סוגי השתלות שיניים

כאמור, טיפולי השתלת שן שגרתיים עשויים לקחת זמן, שכן ישנו זמן המתנה בין שלב לשלב. יחד עם זאת, תחום רפואת השיניים כן התפתח בשנים האחרונות, ונוצרו טכנולוגיות מתקדמות שמאפשרות לבצע טיפולי השתלה יעילים ומהירים יותר, כל שכן כואבים פחות, כמו למשל השתלה ביום אחד. סוג נוסף ששומעים עליו היום מוכר בשם: שיטת all on 4/6. שיטה זו מתאימה כאשר חסרות כמה שיניים, והעצם אינה רחבה מספיק. במקרה זה הרופא קודח בין 4 ל- 6 חורים ומשתמש בסוגים שנים של שתלים, עבור הפעולה. כמובן שישנם סוגי השתלות שיניים נוספים שתוכלו לשמוע עליהם דרך המרפאה.

מה קורה לאחר ההשתלה?

השתלות שיניים כרוכות בתהליך כירורגי והחזרה לשגרה מתבצעת באופן הדרגתי. ייתכן שיופיעו כאבים לאחר שההרדמה תתפוגג, אך ניתן להקל עליהם באמצעות משככי כאבים. כמו כן אחרי ההשתלה יכולים להופיע דימומים ושטפי דם, כמו גם נפיחות. יש להימנע מפעילות גופנית למשך שלושה ימים ועד שבועיים, בהתאם להמלצות הרופא. כמו כן, לאחר השתלה חשוב לבצע מעקב כדי לבדוק שהשתלים תקינים ושהרקמות העוטפות אותם בריאות.

קרדיט תמונה: prostooleh on Freepik

האם יש סיכון שהשתל לא ייקלט?

קודם כל חשוב לציין שרוב השתלות השיניים עוברות בהצלחה וללא בעיות מיוחדות. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם יתכן שהעצם תדחה את השתל, כך שהרופא יאלץ לבצע עיבוי של העצם. מעבר לכך, יש לעבור השתלה במקום סטרילי עם רופאים מומחים, אשר משתמשים בשיטת מתקדמות, יודעים כיצד להחדיר את השתלים במקצועיות ולאבחן מהי שיטת הטיפול הרצויה כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

קחו בחשבון שהזנחה והיגיינה ירודה אלו משתנים שיכולים להשפיע על הצלחת התהליך ועל קליטת השתל. ולבסוף, איכות השתלים וחומר הגלם בו נעשה שימוש, צורת השתל והתאמתו, כל אלו ועוד יכולים להשפיע על התאמתו וקליטתו של השתל בפה שלכם.

קרדיט תמונה: freepik

מה המחיר של השתלות שיניים?

שתלים דנטליים מהווים פתרון אמיתי ואיכותי למקרים רבים, ויש להם גם מחיר. המחיר שלהם מושפע מסוג השתל, ככל שהשתל יהיה איכותי יותר כך מחירו בהתאם. המחיר מושפע גם מהקדמה הטכנולוגית של שיטת החדרת השתל, ממספר השתלים במהלך הטיפול, מסוג הכתרים שתבחרו, מסוג ההרדמה וכמובן שגם מרמת המקצועיות של המרפאה בה בחרתם לעבור את התהליך.

אצלנו במוריה 100 עובדים מומחים להשתלת שיניים – רופאים מקצועיים ומנוסים, אנו עובדים עם הציוד המקצועי ביותר, ועם האמצעים הכי מתקדמים כדי לספק לכם תוצאות מעולות ואיכותיות במיוחד!

כיצד עלי לנהוג לאחר השתלת שיניים?

כדי שהטיפול יצליח על המטופל לעמוד בכל מיני פרמטרים, אך מעבר לכך, יש להקפיד על הנחיותיו של הרופא. חשוב לזכור שכל אדם הוא שונה, ולכן כל גוף יגיב אחרת לגוף זר המושתל בפיו. ישנם מקרים שבהם הגוף ידחה מיד את השתלים, לעומת מקרים אחרים שהגוף לא יראה שום סימני דחייה כלשהם.

הצלחת התהליך תלויה בהיגיינת פה מיטבית, יש להשתמש בחוט דנטלי, לנקות היטב את אזור ההשתלה ולשטוף עם מי פה מתאימים. גם הימנעות מעישון סיגריות הנו הכרחי ויכול לעזור למנוע ולהימנע מדלקות באזור השתל. וכמובן – בחירה ברופאים מהשורה הראשונה, שמומחים בטיפולי השתלה!

השתלות שיניים עושים רק במוריה 100

מוריה 100 זו מרפאת מומחים מובילים בתחומם מכל תחומי רפואת השיניים, גם מתחום השתלים. המטופלים שלנו זוכים לטיפולי שיניים ברמה הגבוהה ביותר, ולשילוב של מקצועיות, מצוינות ומומחיות במגוון רחב של סוגי טיפולים.

ישנן סיבות שונות לכך שעולה הצורך בהשתלת שן, ואם זו התמודדות שלכם, אתם מוזמנים לתאם אצלנו בדיקה, לקבל חוות דעת של מומחה להשתלת שיניים ולהתחיל טיפול השתלה איכותי ומקצועי!

לתיאום בדיקה צרו איתנו קשר או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!


דברו איתנו, אנחנו כאן לעזור

השתלת שיניים רק במוריה 100