ללא ספק מדובר על אחד מהכלים הפופולאריים  והיעילים ביותר ביישור שיניים, ומסייעים  בטיפול בבעיות אורתודונטיות אסטטיות ופונקציונאליות מגוונות.

למעשה מדובר על התקנים אורתודנטיים מסוגים שונים, המוכרים בזכות עיצובם המסורתי שזכה לכינוי “גשר” או “קוביות”. הגשר מורכב מהתקני מתכת אשר מודבקים על השיניים ומחוברים באמצעות חוטי מתכת. על ידי הידוק חוטי המתכת, מופעל כוח על השיניים. הלחץ הנוצר גורם לתזוזת  השיניים למקומן הייעודי.

בעשורים האחרונים נוספו לסמכים המתכתיים גם שיטות נוספות ליישור שיניים באמצעים אסטטיים יותר ומגבילים פחות בנושאי תזונה והגיינה, ובכך מאפשרות טיפול גם לאוכלוסיה המבקשת שיפור אולם ללא ההתקן.

מה עדיף ליישור שיניים? קוביות או קשתיות?

ד”ר אבישי הרמן יסביר לנו בסרטון קצר איך נדע באיזה פתרון ליישור שיניים לבחור. כל הפתרונות טובים אבל כמו כל דבר יש לכל פתרון יתרונות וחסרונות. צריך להבין מה מאפיין כל פתרון כדי לקבל החלטה נכונה. הקליקו על הסרטון לקבלת הסבר:

ד”ר אבישי הרמן – מוריה 100 מרפאת מומחים – איזו שיטה מתאימה לכם ליישור השיניים?

מתי כדאי לעשות גשר בשיניים?

קוביות בשיניים הם הרבה יותר משיפור קוסמטי, אלא שהם השקעה בבריאות הפה שלכם לטווח הארוך, כמו גם בדימוי ובביטחון העצמי. אם אתם מתמודדים עם בעיות כמו שיניים לא סדירות, שיניים צפופות, רווחים גדולים בשיניים, אי סדירות של הלסתות ועוד, הם יהיו פתרון ששווה לשקול. פגמים כאלו ואחרים יכולים לפגוע במידה רבה בביטחון העצמי, והנה לכם פתרון שיכול לטפל בה בצורה יעילה וממוקדת.

מעבר לכך שיניים ישרות ישפרו את היגיינת הפה, יפחיתו את הסיכון למחלות וגם ישפיעו על הרווחה ואיכות החיים שלכם במידה משמעותית.

סמכים ממתכת

אז איך זה עובד?

כל תהליך יישור שיניים מתוכנן בקפידה ומותאם אישית למצבכם. יחד עם זאת, רוב הטיפולים כרוכים בשלבים הבאים:

  • פגישת ייעוץ ראשונית – בשלב הראשון יש להגיע לפגישת ייעוץ עם אורתודנט מומחה, אשר יבדוק את השיניים שלכם, יערוך בדיקות, יבצע צילומים ויבחן את ההיסטוריה הרפואית שלכם. שלב זה מאפשר ליצור תכנית טיפול מותאמת אישית לצרכים ולשאיפות שלכם.
  • תכנית טיפול מותאמת אישית – בתום פגישת הייעוץ האורתודנט יכין תכנית טיפול מותאמת אישית, אשר בה ימליץ על הסוג המתאים ביותר עבורכם ויעריך את ציר הזמן המשוער להשגת התוצאות הרצויות.
  • התקנת גשר בשיניים – השלב הבא בדרך הוא התחלת טיפול יישור שיניים באמצעות הסוג הנבחר. בין אם בחרתם ביישור שיניים שקוף ובין אם בסמכים פנימיים, האורתודנט המומחה שלנו יבטיח התאמה מדויקת ונוחה.
  • ביצוע התאמות – במסגרת טיפול יישור שיניים תצטרכו להגיע לפגישות שתואמו מראש לביצוע התאמות, הידוק החוטים, או החלפת סד במקרה של שימוש בפלטות שקופות. פגישות אלו עוזרות לנתב בעדינות את השיניים שלכם לעבר המיקום המיועד ומבטיחים תהליך הדרגתי ויעיל.
  • השלמת הטיפול – לאחר השגת מטרות הטיפול, האורתודנט יסיר את הסמכים ואתם תזכו לראות את חיוך החדש והיפה שלכם. אבל המסע אינו מסתיים כאן, יהיה עליכם לעקוב אחר הנחיות מקיפות לאחר הטיפול ובמידת הצורך גם להשתמש בפלטה כדי לשמור על השיניים ישרות.
סמכים ממתכת המודבקים לצד החיצוני של השיניים

סוגי סמכים – ואיך מיישרים שיניים בעזרתם

במרפאת השיניים שלנו פועלים מומחים ברפואת שיניים בתחומים שונים, כך שתוכלו לבחור את שיטת יישור השיניים המתאימה לכם. בין הסוגים הקיימים:

  • מסורתיים – הסוג הקלאסי מברזל אשר מודבק לשיניים ומחובר באמצעות חוטים מברזל.
  • שקופים – מיוצרים מחומרים שקופים מסוגים שונים אשר מציעים אלטרנטיבה פחות גלויה אשר מתמזגת בצורה חלקה עם השיניים.
  • פנימיים – “הקוביות” מודבקות בחלקו הפנימי של הפה ונסתרים מהעין. הם אלו כוללים פרופיל דק, כל אחד מהם מודבק בנפרד כדי למנוע אי נוחות או חיכוך עם הלשון.

כולם פועלים על עיקרון דומה של הפעלת לחץ עדין על השינ

יים והזזתן למקומן החדש בפה. כמו כן אנו משתמשים בשיטות יישור שיניים חדישות ומתקדמות כמו אינויזליין.

יישור שיניים עם סמכים

זקוקים לייעוץ על גשר בשיניים?

לפרטים נוספים, עלויות או לתיאום פגישת ייעוץ עם אורתודנט מומחה מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם!