ציפוי חרסינה לשיניים

מטבע הדברים, כאשר השיניים שלנו שבורות, עקומות, צהובות או עם רווחים, או כאשר איננו מרוצים מגודלן וצורתן של השיניים, אנו נימנע ככל האפשר מלחייך, מה שיכול להשפיע על איכות חיינו במידה משמעותית. למרבה המזל, כיום לא צריך להשלים עם רוע הגזרה ויש פתרון – ציפוי חרסינה.

באמצעות ציפויי חרסינה קל לעצב לכם חיוך חלומי, על ידי תכנון צורת, צבע ומנח השיניים. כדי שתוכלו לדעת מה זה בדיוק וכיצד מבצעים אותו, ריכזנו לכם את כל הפרטים החשובים.

קרדיט תמונה: belchonock / Depositphotos.com

מה הייעוד של השיטה – לאיזה מצבים זה מתאים?

ציפוי חרסינה זו שיטה אשר במסגרתה רופא השיניים משייף את קדמת השן ולאחר מכן מדביק עליה עלה חרסינה דק. שיטה זו מתאימה למצבים שונים כמו למשל סגירת רווחים בין בשיניים, יישור שיניים קל, שינוי צורה וגודל השיניים, שינוי גוון השיניים (במקרה שהלבנה אינה מתאימה), טיפול בשיניים קצרות או שחוקות, עיצוב השיניים, תיקון שברים ועוד.

מהם שלבי הטיפול?

התהליך כולל את השלבים הבאים:

  • הדמיה – באמצעות כלים מתאימים הרופא יבצע הדמיה על מנת שתראו את התוצאה הסופית לפני תחילת הטיפול.
  • שיוף השן – לאחר מתן אישור לטיפול, הרופא יסיר שכבה דקה של חומר שן (אימייל), ייקח מידות וישלח לטכנאי.
  • הכנת במעבדה – הטכנאי יכין את הציפוי במעבדה בהתאם למידות. עד שהוא יהיה מוכן המטופל יקבל ציפוי זמני.
  • הדבקת הציפוי – כאשר הציפוי מוכן המטופל יגיע למפגש נוסף במהלכו הרופא ידביק אותו על ידי דבק ייעודי.

קרדיט תמונה: Alexmit / Depositphotos.com

יתרונות רפואיים ואסתטיים

ציפוי חרסינה לשיניים מציע יתרונות רבים. השיניים שלנו מגיבות היטב לחומר הזה, כך שלא צפויות תופעות לוואי או חוסר נוחות כתוצאה מהטיפול. הציפוי נוצר במעבדה, מה שאומר שניתן לבחור את הצבע והצורה של השיניים. החרסינה היא חומר איכותי אשר בכוחו גם לדחות כתמים, מה שאומר שהחיוך שלכם ישמר לבן ויפה לאורך זמן, ואין צורך בטיפול חוזר אחת לכמה חודשים. לבסוף, זהו טיפול מהיר יחסית המאפשר לכם לראות תוצאות תוך זמן קצר.

יישור שיניים וסגירת רווחים בעזרת ציפוי חרסינה לשן

בשנים האחרונות אחת הדרכים הפופולריות לסגירת מרווחים בשיניים היא באמצעות יישור שיניים ציפוי חרסינה. זהו טיפול מהיר ויעיל, המאפשר לעצב חיוך במראה טבעי בכמה צעדים פשוטים. התהליך מתבצע באמצעות ציפוי בעובי משתנה אשר מודבק על השיניים, כאשר ניתן לעצב באמצעותו את צורת השיניים ולהרחיב את השן לצדדים על מנת לסגור את המרווחים.

דעו גם את המגבלות

למרות היתרונות המרובים, לטיפול זה יש גם מגבלות שחשוב להיות מודעים אליהם. בראש ובראשונה הטיפול בלתי הפיך, מה שאומר שלא תוכלו להסיר את הציפוי בעתיד, או לשנות את צבע וצורת השיניים לאחר ההדבקה. בניגוד לשיטות אחרות להלבנת שיניים, שיטה זו נחשבת ליקרה מכולן, הטיפול דורש השחזה ושיוף של זגוגית השן, פעולה אשר יכולה להחליש את השן ולהפוך אותה ליותר פגיעה. וכמובן, שהטיפול אינו מתאים לכולם ויש להתייעץ עם הרופא ולבחון את החלופות כדי להגיע להחלטה הטובה ביותר עבורכם.

התנהלות יומיומית עם ציפויי החרסינה של המטופל

מכיוון שחומר הציפויי מאוד חזק, הוא הופך לחלק בלתי נפרד מהשן, הוא עמיד יותר בפני הכתמה ושחיקה, וקשה יותר מהחומר השן הטבעי ועל כן השן תהפוך לחזקה הרבה יותר בתום הטיפול, כך שלא אמורה להיות בעיה להתנהל בצורה טבעית.

הנחיות מצד הרופא המטפל

על מנת שהתהליך יעבור בהצלחה חשוב לעקוב אחר ההנחיות של הרופא המטפל לפני ואחרי הטיפול. לפני שמבצעים ציפוי חרסינה לשן הרופא יבדוק שאין עששת, מחלות חניכיים או בעיות שעשויות לדרוש טיפול שורש. כמו כן הרופא ייקח דגימה מהשן על מנת ליצור ציפוי לשיניים ויערוך הדמיה כדי שתוכלו להחליט על הצבע והצורה הרצויה.

שילוב טכנולוגיה חדישה בתחום

כיום תחום רפואת השיניים נעזר בטכנולוגיה מתקדמת על מנת להבטיח את יעילות והצלחת הטיפול. באמצעות מכשור דיגיטלי מתקדם הרופא יכול לתכנן וליצור ציפוי שיניים חרסינה מדויק ביותר. הרופא יכול ליצור דגם תלת ממדי של השיניים באופן ממוחשב ולשלוח למעבדה שתייצר את הציפוי בהתאמה אישית תוך זמן קצר.

כמו כן, טכנולוגיה מתקדמת מאפשרת לרופא גם לבצע הדמיה של התוצאה הסופית, ולהראות לכם כיצד יראה החיוך שלכם לאחר הציפוי.

קרדיט תמונה: jeanandrian / Depositphotos.com

בחירת הרופא המתאים לסוג הטיפול הזה

ציפוי חרסינה דורש מיומנות פיסולית ואומנותית, בלעדיה התוצאה עשויה שלא להתאים לאנטומיה של הפה ולהיראות לא טבעית, כל שכן, הדבקת הציפוי תהיה פחות מקצועית. זו הסיבה שכדאי לעשות מחקר ולבחור במרפאת שיניים בעלת מומחיות לטיפול זה.

אנו במרפאת המומחים מוריה 100 מציעים לכם טיפולי שיניים קוסמטיים ברמת איכות גבוהה. כל הטיפולים מבוצעים על ידי מומחים, שעושים שימוש בחומרים הטובים ביותר שיש בשוק, עובדים עם הטכנולוגיות המתקדמות שישנן, ומבטיחים לכם תוצאות שיגרמו לכם לחייך, כל הזמן!

לפרטים נוספים או לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית מוזמנים ליצור איתנו קשר.