שתלים דנטליים

ישנם יתרונות רבים שהטכנולוגיה והמדע הביאו לחיינו עם השנים, יתרונות אשר את חלקם יישמנו בפועל בחיינו בתחומים שונים ואנו נהנים מהם עד היום. שתלים דנטליים הם דוגמה מושלמת לכך, שכן כיום האפשרות לתקן שיניים שנעקרו או נהרסו מסיבות שונות, מהווה את אחת המהפכות הגדולות שידע תחום רפואת השיניים בעשורים האחרונים.

אז מה זה שתל דנטלי? מה הם השלבים בהתקנת השתל? ואיך בוחרים מרפאה בה תרגישו בטוחים לביצוע הטיפול? כל התשובות בפנים.

מה הם שתלים דנטליים?

שתלים או דנטליים או השתלת שיניים, הם למעשה התחליף הקרוב ביותר שיש לשיניים הטבעיות שלנו. השתל הדנטלי הינו תחליף לשורש השן החסרה ומהווה מעין נקודת עיגון בשל החיבור שלו לעצם הלסת וצורתו שדומה למעין בורג שמעוגן היטב באותה העצם. הם מהווים פתרון איכותי לסוגים שונים של מצבים בהם השיניים הטבעיות שלנו נפגמו כתוצאה מסיבות שונות ויש לנו הצורך והרצון, לפתרון שיהווה חלופה קבועה, נוחה ואסתטית.

שתלים דנטליים, כאשר מותקנים על ידי רופא מקצועי ומנוסה, נחשבים לתחליף טוב כל כך לא רק מפני שהם מעניקים חיוך אסתטי ומראה טבעי, אלא גם ואולי בעיקר מפני שהם מהווים תחליף קבוע לשן הטבעית ובעזרתם אפשר ללעוס ולנגוס גם במאכלים קשים ללא חשש.

קרדיט תמונה: wavebreakmedia_micro on Freepik

מה הן השיטות הנפוצות לטיפול ואיך בוחרים את סוג השתל הדנטלי?

עם התפתחות הטכנולוגיה התפתחו מגוון שיטות טיפול, בין השיטות הנפוצות השונות הקיימות היום ניתן למצוא מספר שיטות כמו השתלה סובפריאוסטלית (Subperiosteal) שבה השתל מותקן על העצם ולמעשה “רוכב עליה”.

או למשל את השיטה השתלה אנדוסטילית (Endosteal) הנפוצה גם כן, כאן מדובר על שתל דמוי בורג שמותקן ומתקבע בעצם הלסת, ובעל אחוזי הצלחה גבוהים.
השתלת אנדוסטאל היא שיטה נפוצה המתבצעת על ידי השתלת ברגים ספציפיים בצורות שונות, ישירות לתוך עצם הלסת.

בחירת סוג השתל הדנטלי נעשית בשיתוף עם הרופא המטפל בלבד. ההחלטה לגבי סוג השתל נשענת על מיקום השן, מטרת השתל, מצב העצם, תקציב המטופל ועוד.

קרדיט תמונה: prostooleh on Freepik

מה הם השלבים המרכזיים בהתקנת השתלים?

הטיפול עצמו והתהליך הכללי של התקנת שתלים דנטליים, הוא בעל מספר שלבים.

הנה המרכזיים שבהם:

  • שלב 1 – ראשית, חשוב לבדוק שיש עצם גדולה מספיק בלסת על מנת שתהיה האפשרות להבריג את השתל בצורה טובה. בשלב זה מבצעים צילום של הלסת ומכינים את האזור לטיפול במידה והכל כשיר.
  • שלב 2 – בשלב זה יתחיל הרופא עם התקנת השתל שהוא למעשה בורג מתכתי, שמטרתו לתמוך או לשמש נקודת עגינה, לכתר שיולבש עליו לבסוף.
  • שלב 3 – לאחר התקנת השתל בעצם הלסת באופן מוצלח, מגיעה תקופת המתנה שנמשכת בין 3 ל-6 חודשים. בתקופה זו, עצם השן מייצרת רקמה בסיבי השתל החדש ובכך למעשה ‘קולטת’ אותו אל בסיס הלסת. במהלך תקופת ההמתנה, הרופא מרכיב על השתל כיפת מתכת זמנית, עד ההחלפה לכתר הסופי.
  • שלב 4 – לאחר תקופת ההמתנה וקליטת השתל הדנטלי, מגיעים פעם נוספת למרפאה.

הרופא ירכיב בשלב זה כתר זמני שיאפשר לחניכיים להתרגל למצב החדש.

  • שלב 5 – בשלב האחרון והסופי, מגיעים למרפאה לאחר החלמה מלאה של החניכיים על מנת להרכיב את הכתר הסופי והקבוע.

האם יש צורך בטיפול בהרדמה מקומית או מלאה?

לרוב יש צורך בטשטוש מסוים במהלך הטיפול. אפשרויות הטשטוש השונות, כוללות בעיקר הרדמה מלאה או מקומית. לפני תחילת הטיפול, הרופא המטפל יסביר על התהליך, על השלבים השונים ועל האפשרויות העומדות בפניכם. בעיקר על מנת להרגיע את המטופל או המטופלת במידה ואלו סובלים מחרדה דנטלית או חוששים מהטיפול.

בדרך כלל, הטיפול נעשה תחת הרדמה מקומית. אך יש מקרים בהם הטיפול נעשה גם תחת הרדמה מלאה. למשל במקרים של חרדה גדולה אצל המטופל, טיפול מורכב יותר או צורך לפעולות נוספות כמו השתלת עצם.

קרדיט תמונה: halayalex on Freepik

למה מוריה 100 הוא המקום הנכון עבורכם להתקנת שתלים דנטליים?

במרפאת המומחים לרפואת שיניים – מוריה 100, תוכלו למצוא את השילוב והאיזון המדויק שבין מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, צוות רופאים מומחים ומנוסים, חדשנות ומכשור טכנולוגי מתקדם ושירות אדיב ומקצועי עבור כל אחד ואחת.

שתלים מוריה 100 הינה מרפאת שיניים המאגדת בתוכה רופאי שיניים מומחים מתחומים שונים ומגוונים ברפואת השיניים. כאשר אתם בוחרים להגיע להשתלת שתלים דנטליים או עבור כל טיפול שיניים אחר במוריה 100, אתם יודעים שתקבלו את הטיפול הנכון והמדויק ביותר עבורכם.דנטליים


דברו איתנו, אנחנו כאן לעזור

מקצוענות והאיכות הגבוהה ביותר בתחום. ממומחים ברמה הגבוהה ביותר. הטיפול המוביל והנכון עבורכם. צוותנו מזמין אתכם ליצור קשר כדי לקבוע פגישה או לקבל מידע נוסף.