טיפול שיניים תחת סדציה

חרדה דנטלית ופחד מהליכים רפואיים יכול להרתיע אנשים רבים מלבצע טיפולים חיוניים בפה. לכן אנו מציעים את האפשרות לבצע טיפולי שיניים תחת סדציה, מה שמבטיח חוויה נטולת מתחים וכאבים מהשורה הראשונה.

סדציה היא שלב אחד לפני הרדמה כללית, במסגרתה נשתף פעולה עם מרדים מקצועי שידאג שהכרתכם תהיה מטושטשת לאורך הטיפול. המטרה שלנו היא לאפשר לכם לעבור טיפולי שיניים מורכבים ללא תחושת כאב או טראומה אצל מומחים מובילים בתחומי רפואת השיניים השונים.

מתי נשתמש בסדציה לעומת הרדמה מלאה?

ההבדל בין סדציה לבין הרדמה מלאה בא לידי ביטוי ברמת ההכרה של המטופל. במהלך סדציה מזריקים לגופו של המטופל תרופות מטשטשות אשר מפיגות את החרדה מהטיפול, אולם המטופל עדיין בהכרה. במהלך טיפול בהרדמה מלאה המטופל מורדם ומונשם ואינו בהכרה, ממש כמו בהליך של ניתוח, כאשר בתום הטיפול הוא עובר לחדר התאוששות.

סדציה תהיה בחירה אופטימלית עבור מטופלים שחווים חרדה קלה עד בינונית, אולם כאשר הסדציה אינה נותנת מענה לצורך הרפואי והמטופלים חווים חרדה דנטלית עמוקה, ובמידה והמצב הרפואי מאפשר זאת, הרדמה מלאה תהיה אפשרות טובה. כמובן שכל מקרה נבחן לגופו כדי לבחור את הגישה הטיפולית המתאימה ביותר.

למי זה מתאים?

טיפול שיניים תחת סדציה יהיה פתרון אידיאלי עבור המטופלים הבאים:

  • מטופלים שחווים חרדה דנטלית – אם רק המחשבה על טיפולי שיניים מעוררת בכם תחושת אי נוחות, סדציה יכולה לעזור לכם להרגיש רגועים יותר במסגרת הטיפול.
  • הליכים ממושכים – ישנם טיפולי שיניים מורכבים אשר אורכים המון זמן, סדציה מאפשרת לבצע טיפולים כאלו ביותר קלות ונינוחות.
  • מטופלים עם רפלקס הקאה – מטופלים בעלי רפלקס הקאה חזק יכולים להפיק תועלת רבה מסדציה, שכן היא ממזערת את תחושת האי נוחות הכללית.
  • ריבוי הליכים בפעם אחת – סדציה מאפשרת להשלים מספר טיפולים בפגישה אחת, ולהפחית את מספר הביקורים הכולל במרפאת השיניים.
  • מטופלים עם מגבלות פיזיות או נפשיות – מטופלים אשר אינם יכולים לשבת לזמן ממושך בשל כל מגבלה שהיא.

היתרונות של טיפול שיניים תחת סדציה

טיפול שיניים בסדציה מציע כמה וכמה יתרונות אשר יכולים לשפר את החוויה הכוללת שלכם. אם אתם סובלים מפוביה דנטלית, סדציה יכולה לסייע ולהפוך את הביקורים אצל רופא השיניים להרבה פחות מאיימים. תרופות הטשטוש מבטיחות שתרגישו בנוח לאורך ההליך הדנטלי, תוך מזעור כאבים ואי נוחות. כמו כן באמצעות התרופות מובטחת יעילות טיפולית, מה שאומר שניתן לבצע טיפולי שיניים מרובים בפגישה אחת ולשפר את שיתוף הפעולה של מטופלים המתקשים לשבת עם פה פתוח לאורך זמן.

הטיפולים שניתן לבצע תחת סדציה

צוות רופאי השיניים המומחים שלנו יכול לבצע מגוון רחב של טיפולי שיניים תחת סדציה כמו למשל השתלות דנטליות, טיפולי שורש, רפואת שיניים קוסמטית, עקירות שיניים מורכבות, השתלות עצם, טיפול במספר אזורים בתוך חלל הפה בו זמנית ועוד.

באמצעות סדציה ניתן גם לבצע טיפולי שיניים שגרתיים למטופלים מאותגרים כמו למשל ילדים שאינם משתפים פעולה, אנשים בעלי פוביה חמורה או בעלי מוגבלות כאלו ואחרים.

האם נדרשת הכנה מיוחדת?

הכנה לקראת טיפול שיניים בסדציה תוסבר לכם באופן מלא על ידי הצוות הרפואי שלנו. באופן כללי, אלו ההכנות השגרתיות:

  • היכרות עם תופעות הלוואי – הרופא יסביר לכם על תופעות הלוואי בעל פה ובכתב, כאשר תתבקשו לחתום על מסמך שמאשר שקיבלתם הסבר.
  • צום – לפני טיפול שיניים תחת סדציה יהיה עליכם לצום למשך פרק זמן מוגדר ובהתאם להנחיות הרופא.
  • הסעות הלוך ושוב – מכיוון שההשפעות הטשטוש יכולות להשפיע גם לאחר הטיפול, עליכם לארגן לעצמכם הסעה למרפאה וחזרה הביתה.
  • מעקב אחר הנחיות הרופא – הצוות הרפואי יספק לכם הנחיות מפורטות כדי להבטיח את בטיחותכם ובריאותכם, הקפידו לעקוב אחריהן.

במרפאת השיניים המומחים שלנו, הרווחה והנוחות שלכם נמצאות בראש סדר העדיפויות שלנו. צרו איתנו קשר עוד היום כדי לקבוע פגישת ייעוץ במרפאת מומחים ובה מבצעים סוגים של טיפולי שיניים תחת אותה קורת גג!