הלבנת שיניים

בשנים האחרונות תהליך הלבנת שיניים הפך להיות לאחד מטיפולי הקוסמטיקה המרכזיים בעולם רפואת השיניים. ככל שהטכנולוגיה בתחום זה התקדמה, התפתחו להם מספר סוגי טיפולים שונים.

פירטנו עבורכם אודות המידע המקצועי והחשוב שנוגע בטיפולי הבהרת שיניים.

חיוך בוהק הוא חיוך מנצח

החשיבות של הרושם הראשוני שאנו מותירים אחרינו היא קריטית להצלחה בחיים.
אין זה משנה לאן אנו מגיעים או עם מי נפגשים, לשניות הראשונות יש משמעות עצומה איך הצד השני מתרשם מאיתנו.

באופן טבעי למראה החיצוני יש משקל חשוב, כך שאם מדובר בדייט ראשון, ראיון עבודה או פגישת עסקים חשובה, אנו דואגים להתלבש בבגדים היפים ביותר שלנו ולא שוכחים להתיז על הצוואר בושם יוקרתי שאפשר להריח אותו ממרחקים.

אך יותר מכל זהו החיוך שעושה את ההבדל המכריע. חיוך גדול מעיד על ביטחון עצמי גבוה, הוא נתפס כמושך ומשדר אווירה חיובית. ככל שנחייך יותר כך יגברו הסיכויים שתהיה זו פגישה מוצלחת.

למרות ההבנה הזו, חלק גדול מהאנשים נוטים שלא לחייך בפה מלא בפגישה ראשונה או בכלל. לא מדובר באנשים לא נחמדים, אלא שהם מתביישים במראה ובצבע השיניים שלהם.

שיניים צהובות, שבורות ולא מתוחזקות כמו שצריך יכולות לשדר וייב שלילי.

קרדיט תמונה: belchonock / Depositphotos.com

אפשר להפסיק להתבייש בשיניים שלך: הלבנת שיניים פתרון נהדר.

אם גם אתם לא מרגישים בנוח עם מראה ומצב השיניים שלכם, הגעתם למקום הנכון.
מיד תקבלו תשובה על כל השאלות הבוערות, כגון:

כמה זמן מחזיק הלבנת שיניים?

מאיזה גיל אפשר לעשות הלבנת שיניים? ועוד.
כך שבפעם הבאה שתגיעו לפגישה חשובה ותרצו לחייך חיוך רחב כדי להותיר רושם ראשוני מנצח, תוכלו לעשות זאת בלי שום חשש.

גורמים המשפיעים על צבע השיניים

לאורך השנים וככל שאנו מתבגרים יש לא מעט גורמים המשפיעים על גוון השיניים שלנו, כאלה שאף יכולים לשנות את הצבע בצורה דרסטית ולהשפיע על המצב הבריאותי של השיניים באופן כללי. לפניכם הסיבות השכיחות לכך.

גנטיקה

לגנטיקה יש השפעה גדולה ביותר על האדם. היא זו שמחליטה מה יהיה צבע העיניים שלנו, האם נהיה גבוהים או נמוכים יותר, מה הסיכוי שלנו לחלות במחלות שונות ועוד.

הגנטיקה משחקת תפקיד מרכזי גם בכל הנוגע לנראות השיניים שלנו. במידה ולהורים או לאחד מהם היו שיניים שנטו להיות חלשות, מלוכלכות או שהמבנה שלהן היה בעייתי, ישנו סיכוי גבוה שהם הורישו לנו זאת. אך לפני שנאשים את ההורים על “מר גורלנו”, ישנם דברים נוספים המשפיעים על נראות השן והם תלויים בנו בלבד.

שמירה לקויה על היגיינת הפה

כל עוד אנו לא מצחצחים את השיניים באופן קבוע לפחות פעמיים ביום, בבוקר ובערב לפני שהולכים לישון, ולא עושים שימוש בחוט דנטלי ומקנחים עם שטיפה של מי פה, לא רק שהריח מהפה שלנו יהיה לא נעים אלא שבחלל הפה יצמחו לנו חיידקים המובילים להצטברות של רובד ואבנית. לכל זה יש השפעה גדולה מאוד על צבע השיניים.

עישון

מחקרים מוכיחים כי העישון מזיק לבריאות והוא משפיע מאוד גם על צבע השיניים. ברוב המקרים מי שמעשנים מגלים כי אט אט צבע השיניים שלהם הפך לצהבהב, ועם השנים הצהוב יכול להפוך לצבע חום ושחרחר.

מדוע? כיוון שהניקוטין מהסיגריות נדבק אל השן, וגם הקפדה על צחצוח לא מעלימה את הכתמים הללו.

גיל

הרפואה כבר מצאה פתרונות ללא מעט מחלות ובעיות, אך תרופה לעצירת הגיל אף אחד עוד לא המציא. ככל שאנו מתבגרים הגוף שלנו נחלש יותר. לכן למשל, מי שהגיעו אל גיל 40 פתאום מוצאים את עצמם מרכיבים משקפיים. הגיל משחק תפקיד גם בכל הנוגע למצב השיניים. זה בא לידי ביטוי בשחיקה של השכבה החיצונית של השיניים הנקראת אמייל השן או זגוגית השן. תהליך השחיקה מוביל לשינוי בצבע השיניים, מלבן לכהה יותר.

תזונה

תזונה רעה לא רק גורמת לעלייה במשקל ולא פחות חשוב, לעלייה מסוכנת ברמת הכולסטרול בגוף, אלא היא פוגעת גם בצבע השיניים.

החל ממאכלים שיש בהם המון סוכר וצבעי מאכל, ועד למשקאות שמכילים אלכוהול וקפאין, כל אלה ביחד משחקים תפקיד מרכזי וגורמים לשחיקה של האמייל בשיניים.

קרדיט תמונה: uflypro / Depositphotos.com

שיטות נפוצות להלבנת שיניים

יש לא מעט שיטות ולכל אחת מהן יש יתרונות מסוימים. מי שמעוניין לעבור תהליך של הבהרת שיניים בוודאי לוקח בחשבון גם את העלות, ושואל את עצמו לא מעט שאלות.

האם יש כאבים אחרי הלבנת שיניים? ולכמה זמן היא מחזיקה?

האם אפשר לעבור הליך הלבנה לשיניים עם סד ומאיזה גיל אפשר?

בואו נעשה סדר בכל השאלות והפרטים.

קרדיט תמונה: ayo888 / Depositphotos.com

הלבנה לשיניים בטכנולוגיה מתקדמת

בזכות טכנולוגיה מתקדמת, כיום ישנן שיטות עבודה מתקדמות יותר המסייעות לקבל חיוך עם שיניים לבנות. בחרנו עבורכם את שלושת השיטות המובילות בתחום.

הלבנת שיניים עם סד

הלבנת שיניים עם סד היא שיטה המבוצעת בשני שלבים. השלב הראשון מתבצע על ידי רופא השיניים ועל השלב השני אחראי המטופל בעצמו.

אך קודם כל, מהו הסד? הסד זו תבנית עשויה מסיליקון שקוף שרופא השיניים מתקין בהתאמה אישית על פי מבנה הלסת והשיניים של כל המטופל.

בתוך תבנית הסד מניחים את חומר ג’לי מלבין שיניים הניתז בתוך חלל הפה אל עבר השיניים המלוכלכות במשך שעתיים עד 4 שעות.

לאחר מכן על המטופל להוציא את הסד, לשטוף אותו כהלכה ולהגיע להמשך טיפול זהה אצל רופא השיניים, עד לקבלת התוצאה הרצויה.

הלבנת שיניים בלייזר

זהו הליך קוסמטי חדשני שהמטרה שלו היא להלבין את השיניים תוך פרק זמן קצר ביותר. רופאי השיניים שעושים שימוש בשיטה זו בעצם מורחים על מכשיר הלייזר ג’ל מלבין ועוברים על כל שן בנפרד. השילוב בין מכשיר הלייזר לג’ל בעצם מפרק את הכתמים על השיניים, ותוך כדי מוחדר לתוכן חומר ההלבנה.

שיטות ביתיות להלבנה : יעלות נמוכה והרבה זמן השקעה

משחות הלבנה לשיניים

מדובר באפשרות הפשוטה, הזמינה והזולה ביותר. משחות כאלו ניתן למצוא בכל חנות פארם והיא לא דורשת מרשם.

המשחות להלבנת שיניים מכילות בתוכן כמות קטנה של חומרים כגון מי חמצן או קרבמיד חמצן שנועדו להסיר את הכתמים מהשיניים. רמת היעילות של משחות להבהרת שיניים קטנה ביותר.

ערכות ביתיות להלבנה

יש לא מעט ערכות ביתיות להלבנת השיניים שניתן לרכוש בכל פארם, ויש גם רופאי שיניים שמחלקים את הערכות הללו לפציינטים שלהם. רוב הערכות מגיעות עם הבטחה לשינוי בגוון השן תוך שבועות בודדים, אך מאחר והן מכילות ג’ל עם מימן על-חמצני בריכוז של 0.5 % עד 6%, רמת ריכוז נמוכה מאוד, הערכות הללו כמעט ולא מביאה לתוצאות הרצויות.

ציפוי שיניים כאלטרנטיבה לגיטימית להלבנה?

לאחרונה ניתן לשים לב כי יש מי שמחייכים וכל השיניים שלהם בוהקות במיוחד. אלה הם מי שעברו תהליך של ציפוי שיניים. תהליך זה כולל השחזה מסוימת של השיניים, לאחריה מדביקים על כל שן חומר מסוים וציפוי של עלי חרסינה דקים. יש גם רופאי שיניים שעושים שימוש בטכניקת עבודה זהה, אך במקום להדביק עלי חרסינה לשיניים, הם עושים שימוש בהדבקה של ציפוי קריסטל.

בין אם מדובר בעלי חרסינה או קריסטל, לטיפול הלבנת שיניים על ידי ציפוי השן יש יתרונות רבים, בראש ובראשונה אין כאבים לאחר הטיפול.

פרק זמן הטיפול כולו לא לוקח מעבר לארבעה טיפולים. מאחר ואת החרסינה מכינים במעבדה מיוחדת, היא למעשה מחזקת את השיניים, דוחה כתמים והתוצאה הסופית מחזיקה מעמד זמן רב.

אם אתם לא בטוחים וחוששים מהמראה הסופי, אין שום בעיה. בזכות טכנולוגיה מתקדמת, היום ניתן לבצע הדמיה ממוחשבת עוד לפני תחילתו של הטיפול, כך שתוכלו לראות על הצג כיצד התוצאה הסופית תיראה בדיוק מושלם, ורק אז להחליט האם לצאת לדרך עם הלבנת השיניים על ידי ציפוי חרסינה לשיניים. ההדמיה מאפשרת גם לבנות את ציפוי השן כך שזו תהיה מדויקת על המילימטר, דבר שמבטיח תוצאה מושלמת.
ניתן לעבור טיפול של הלבנת החל מגיל 18. בכל שאלה נוספת בנוגע לטיפולי הבהרת שיניים מעבר למה שנכתב במאמר, אנו ממליצים לכם ליצור קשר עם אחד מרופאי המרפאה שלנו המתמחים בתחום.


פנו אלינו לקביעת טיפול הלבנה

על מנת לקבל מידע מעמיק נוסף אודות טיפול שלאחריו לא תרצו להפסיק לחייך.