כתרי זרקוניה לילדים

כתרי זרקוניה לילדים הם המילה החדשה בתחום רפואת השיניים, למרות שחומר זה נמצא בשימוש רפואי כבר המון שנים. כתרי זרקוניה מיוצרים מחומר אבקתי קרמי בצבע לבן אשר נקרא זירקוניום דו חמצני, ותכונותיו הופכות אותו לבחירה אידיאלית לכתרים במיוחד בהשוואה למתכות. 

כתרי זירקוניה הם חלק מטיפול שיקום לשן רקובה או פגומה, והם מספקים שכבת הגנה לשן, ומונעים את הצורך באובדן שלה ועקירתה. כתרים אלו ידועים בחוזקם היוצא דופן, ומרקמם הקרמי מאפשר לעצב אותם בצורה מדויקת כדי לחקות את מבנה השיניים הטבעי, מה שמבטיח תוצאות ברמה הגבוהה ביותר.

הייחודיות של כתרי זירקוניה

כתרי זירקוניה לילדים נחשבים לאופציה מעולה הודות ליכולת שלהם לשלב בין חוזק ויעילות לבין אסתטיקה גבוהה. ההרכב הייחודי של זירקוניה מבטיח שהכתרים יעמדו בדרישות הקשוחות של שימוש יומיומי, ולכן הם בחירה מעולה עבור ילדים שידועים בפעילותם הרבה. כמו כן, כתרים אלו אינם מכילים מתכות, מה שמקטין גם את הסיכון לתגובות אלרגיות, והצבע הלבן שלהם מאפשר להם להשתלב היטב עם השיניים מסביב.

מהם היתרונות והחסרונות של כתרי זירקוניה?

כתרי זירקוניה מציעים לא מעט יתרונות לילדים. זירקוניה זהו חומר חזק ולכן עמידותם של כתרים אלו גבוהה, מה שמבטיח תוחלת חיים ארוכה יותר בהשוואה לסוגים אחרים של כתרים. זירקוניה הוא חומר יותר ידידותי בהשוואה למתכות כך שקטן הסיכוי שרקמת השן תדחה אותו, מה גם שהיעדר מתכות מבטל את הסיכון לאלרגיות. כמו כן הצבע הלבן של החומר משתלב היטב עם המראה הטבעי של השיניים, לעומת כתרי מתכת שיותר בולטים לעין.

עם זאת, חשוב לציין שכתרי זירקוניה יכולים להיות מאתגרים יותר להתאמה בהשוואה לחומרים אחרים, ועל כן העבודה עם חומר זה דורשת מומחיות מיוחדת.

קצת על ההיבט האסתטי

ילדים הם יצורים שמחים שאוהבים לחייך ומראה השיניים שלהם משחק תפקיד משמעותי בהערכה העצמית. כתרי זירקוניה מספקים מענה גם בגזרה האסתטית, מכיוון שהם משחזרים את צבע השן הטבעית, ונראים ממש כמו הדבר האמיתי, כך שמראה השיניים של הילדים אינו נפגע, והם יכולים להמשיך לחייך מבלי לדאוג למראה שלהם. זאת בהשוואה לכתרי מתכת אשר צבעם בולט, מה שיכול להשפיע על הדימוי העצמי של הילדים.

האם ההליך כואב?

במרפאה שלנו עובדים רופאי שיניים מומחים, ולהם כל האמצעים הנחוצים כדי להקל על כאבים וחרדות דנטליות, במידה ויש. כדי להפחית כאבים ניתן לבצע טיפולי שיניים לילדים באמצעות גז צחוק. במידה והילדים לא ישתפו פעולה, ניתן להשתמש בתרופות או בסדציה בשיתוף עם מרדים מקצועי, ובמקרים קיצוניים, ניתן לקיים טיפולי שיניים לילדים בהרדמה מלאה, והכל במרפאה.

כמו כן רופאי השיניים שלנו מנוסים בתקשורת עם ילדים והם ילוו אתכם ואת ילדיכם בכל שלב, כדי שהתהליך יהיה כמה שיותר נטול מתחים וכאבים.

כמה זמן  הכתר יחזיק מעמד? 

תוחלת החיים של כתרי זירקוניה מרשימה בהחלט, עם טיפול נאות, הם יכולים להחזיק מעמד למשך עשור ויותר. תחזוקת הכתרים הללו פשוטה – עליכם לשמור על היגיינת פה טובה, לצחצח שיניים, לנקות את הרווחים על ידי חוט דנטלי ולבצע בדיקות שיניים שגרתיות.

רופאי השיניים המומחים שלנו ישמחו לספק לכם הדרכה כך שתדעו כיצד לטפל בכתר הזירקוניה של ילדיכם לאורך זמן, לצד טיפולים ברמה הכי גבוהה! פנו אלינו עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ ובדיקה ראשונית!