רפואת שיניים לילדים ונוער

בתקופת הילדות וההתגברות ילדים ובני נוער חווים תהליכים שונים של צמיחה, גדילה והתפתחות, רבים מהם, מתרחשים בתוך חלל הפה. שיני החלב מתחלפות, במקומן צומחות שיניים קבועות, וההתנהלות בשלבים אלו עשויה להשפיע על חוזק השיניים, צמיחה תקינה שלהן ופיתוח הרגלי היגיינה בריאים ונכונים. תקופת הצמיחה גם מביאה אתה לא מעט אתגרים כמו חורים בשיניים, עששת או שיניים לא ישרות, מה שדורש את תשומת ליבם וניסיונם של רופאי שיניים מומחים.

ביקור במרפאת המומחים שלנו יעזור לכם לזהות בעיות פוטנציאליות בשלב מוקדם, לטפל בהן ביעילות על ידי רופאי שיניים מומחים ומובילים בתחומם, ולהניח את היסודות לחיוך יפה ובריאות מיטבית!

אילו גילאים מגיעים למרפאת ילדים ונוער?

תחום רפואת השיניים לילדים ונוער נרחב וכולל תת תחומים רבים, כל תחום מיועד לספק מענה לבעיות ספציפיות. בעוד שישנם טיפולים אשר מתמקדים בשיפורים אסתטיים כמו למשל יישור שינים, טיפולים אחרים כמו סתימות, טיפולי שורש וכתרים, מתמקדים בשיקום הפה. המטרה של טיפולי השיניים היא לא רק לפתור בעיות ולסתום חורים, אלא גם לשפר ולשמור על בריאות השיניים לטווח הארוך, על כן טיפולים אלו מתאימים לטווח רחב של גילאים ושלבי התפתחות, מרגע צמיחת השן הראשונה, דרך הילדות ועד גיל ההתגברות.

מכיוון שאנו מבינים שכל קבוצת גיל דורשת פתרונות מותאמים, מרפאת השיניים שלנו כוללת רופאים מומחים ולהם כל הידע והניסיון הדרושים לטיפול בילדים ובני נוער, בהתאם לדרישות ולצרכים הדנטליים המגוונים שמאפיינים כל גיל.

טיפולי שיניים לילדים שלכם – רק אצל רופאים מומחים מנוסים

רופאי השיניים שיטפלו בילדיכם ממלאים תפקיד מרכזי בחוויית הטיפול. חוויה שלילית, עלולה להוביל לחרדה דנטלית או הימנעות. במרפאת השיניים שלנו עובדים רופאי שיניים מומחים ומנוסים, לכל אחד רקורד עשיר ברפואת שיניים לילדים, וכולם כאחד יודעים כיצד ליצור סביבה טיפולית חיובית וידידותית לילדים בגילאים שונים.

רופאי שיניים מומחים ברפואת שיניים לילדים ובני נוער יודעים כיצד לתקשר עם ילדים בגילאים שונים, הם משתמשים בטכניקות עבודה עדינות, עובדים עם גז צחוק ופתרונות מרגיעים אחרים, ויש להם את כל הכלים, הידע והניסיון הנדרשים כדי ליצור אווירה נטולת מתחים, ולבצע את הטיפול בצורה כמה שיותר ממוקדת ומקצועית.

החשיבות של טיפול שיניים לילדים ונוער

לטיפולי שיניים לילדים ונוער יש חשיבות רבה. טיפולים מונעים ומשמרים כמו בדיקות, ציפוי פלואוריד וביקור אצל השיננית מגנים על השיניים של הילדים מפני בעיות פוטנציאליות וממזערים סיבוכים דנטליים אפשריים. במקרים בהם מתגלות בעיות, קלות כגדולות, צוות המרפאה זמין עבורכם עם שורה שלמה של טיפולים, החל בטיפולים בחבלות שהובילו לפגיעה בשיניים ועד טיפולי שיקום כמו סתימות, כתרים וטיפולי אורתודנטיה לילדים.

הקפדה על בדיקות וטיפולים שגרתיים או משקמים תבטיח שיניים חזקות ובריאות מיטבית, תמנע בעיות אפשרויות לפני שהן מסלימות ותחסוך טיפולים ארוכים ויקרים. כמו כן ככל שמתחילים בגיל צעיר יותר, כך הילדים יפתחו הרגלים בריאים וטובים שילוו אותם גם בבגרות.

השלבים של טיפולי שיניים אצל ילדים

הניסיון בעבודה עם ילדים ובני נוער מלמד שכל ילד הוא ייחודי, לכן אנו שמים דגש רב על הנוחות ועל יצירת חוויה חיובית ככל הניתן. הגישה הטיפולית שלנו כוללת כמה שלבים: האפשרות הראשונה היא שימוש בגז צחוק במהלך הטיפול. במידה ולא זכינו לשיתוף פעולה נעבור לטשטוש קל באמצעות תרופת דורמיקום.

במקרים הדורשים רגיעה עמוקה יותר, נבחר באופציה של סדציה כשאנו משתפים פעולה עם רופא מרדים כדי להבטיח רמה גבוהה ביותר של מקצועיות ובטיחות. ורק כאשר אין אפשרות אחרת, אנו נעבור לטיפול בהרדמה מלאה, כאשר כל האפשרויות כולן זמינות עבורכם במרפאה.

כל טיפול מתחיל בייעוץ, אשר במסגרתו מבצעים בדיקה ויוצרים תכנית טיפול מותאמת אישית. בנוסף אנו מספקים שירות מקיף הכולל צילומי רנטגן לאבחון וטיפול מדויקים, והדרכה לילדים למניעה ושמירה על היגיינת פה.

פנו אלינו עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ ועשו את הצעד הראשון בשמירה בריאות הפה והחניכיים של ילדיכם!