יישור שיניים סמכים שקופים

לא רק ילדים ובני נוער נדרשים לטיפול ליישור שיניים בשלב כזה או אחר. אנשים מבוגרים רבים היו שמחים לעבור טיפול אשר יגרום להם לחייך חיוך רחב יותר, אך סיבות שונות גרמו לרבים מהם להימנע מכך. אחת הסיבות המרכזיות, היא הנראות החיצונית המתכתית והבולטת שבשיטות המסורתיות. כיום, הודות להתקדמות הטכנולוגית, קיימות דרכים ושיטות אשר מאפשרות גם למבוגרים לעבור טיפול אפקטיבי ליישור שיניים מבלי להתבייש. הנה כל מה שתצטרכו לדעת על סמכים שקופים.

קרדיט תמונה: ArtPhoto_studio on Freepik

מה הם סמכים שקופים ליישור שיניים?

ברקטים שקופים, הם חלק מרכזי בטכניקה ליישור שיניים שצברה פופולריות גדולה בשנים האחרונות. יישור שיניים באמצעותם, דומה במהותו לשיטה המסורתית המוכרת של גשר המורכב מקוביות המחוברות אחת לשנייה, ובכך הטיפול אכן מוכח ויעיל. השוני מאותה שיטה ותיקה, בא לידי ביטוי במספר הבדלים משמעותיים.

ההבדל המרכזי שעומד מאחורי הרעיון הכללי של שימוש בסמכים שקופים, הוא הענקת האפשרות לכל מטופל לעבור טיפול ליישור שיניים, בדרך אסתטית יותר ובולטת פחות.

מה הם היתרונות והחסרונות של יישור שיניים עם סמכים שקופים?

יישור שיניים עם ברקטים שקופים הוא טיפול מתקדם, אשר הפך נפוץ בזכות יתרונותיו השונים. הנה כמה מהבולטים שבהם:

  • מתאים למגוון רחב של גילים, בעיקר פופולרי בקרב מבוגרים.
  • שיטה מוכחת ויעילה.
  • סיכויים גבוהים לתוצאות איכותיות.
  • נראות אסתטית.
  • לא בולט חיצונית בזכות הצבע השקוף של סמכים אלו.
  • התאמה אישית לשיני המטופל.
  • מינימום לחץ שמופעל על השיניים.
  • קלים לניקוי ולשמירה על היגיינת הפה והשיניים.

לשיטת יישור שיניים זו, קיימים גם חסרונות. הבולט שבהם הוא שביחס לטיפולי יישור שיניים קלאסיים ואחרים, שיטה זו יקרה יותר.

קרדיט תמונה: cookie_studio on Freepik

ממה עשויים הסמכים השקופים?

הברקטים עצמם עשויים מחרסינה ואינם משנים את צבעם במהלך הטיפול, בשונה מקוביות המתכת המסורתיות. צבעם של הסמכים הינו שקוף-לבן וגוונם משתלב היטב עם צבע השיניים.

בין הסמכים, שזור חוט מתכתי אשר מצופה בשכבה דקיקה של סיליקון, על מנת להסוות את צבעו ולשלב גם אותו באסתטיות. הסמכים ננעלים על חוט המתכת בצורה איכותית, שגורמת למינימום חיכוך ובכך, מופחת הלחץ על השיניים.

כיצד מתבצע היישור עם ברקטים שקופים?

השלב הראשוני הינו תהליך ההתאמה האישית של הסמכים לשיני המטופל. ההתאמה מתבצעת על ידי סריקות המוצגות בתוכנה מיוחדת המציגה תצורה תלת ממדית מדויקת של השיניים. את התצורה ניתן אף לדייק ולשפר עד ההתאמה המושלמת.

בטיפול, רופא השיניים מנקה ומייבש את שיני המטופל ולאחר מכן מורח על הצד החיצוני שלהן וכן על הסמכים, חומר מיוחד המיועד להדבקה. החומר מתקשה באמצעות נורה המפיקה אור ייעודי. לאחר סיום שלב ההדבקה, מעביר האורתודנט את פס המתכת בין הסמכים ומחזק אותו בעזרת גומיות ללסת.  

כתבות נוספות